پاسخ اسنپ به ابهامات پیرامون میزان دسترسی‌های اپلیکیشن این سرویس در گوشی‌های هوشمند

نویسنده : نویسنده یکشنبه 12 آذر 1396 06:39 ب.ظ  •   


اسنپ به ابهامات ایجاد شده در رابطه با میزان دسترسی اپلیکیشن این سرویس در گوشی‌های هوشمند، پاسخی رسمی ارائه داد.

چندی پیش با انتشار ویدیویی در فضای مجازی مبنی بر مقایسه‌ی میزان دسترسی‌ اپلیکیشن‌های سرویس‌‌های مطرح اشتراک‌ خودرو و حمل و نقل عمومی، اعتراضات گسترده‌ای پیرامون دسترسی‌های بیشتر اسنپ نسبت به رقبای آن ایجاد شد. در این ویدیو که به مقایسه‌ی اسنپ، تپسی و کارپینو پرداخته شده بود، فردی که خود را متخصص معرفی می‌کند! دسترسی‌های گوشی (Phone)، مخاطبین (Contacts)، حافظه‌ی ذخیره‌سازی (Storage) و مکان کاربر (Location) در اسنپ را در مقایسه با دسترسی مکان کاربر در سرویس‌های تپسی و کارپینو مقایسه و نقد می‌کند.

اولین نکته‌ای که در رابطه با این ویدیو شایان ذکر است، عدم دسترسی اسنپ به حافظه‌ی گوشی از نسخه‌ی ۳.۳.۳ به بعد است (در حال حاضر نسخه‌ی ۳.۳.۹ اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار دارد). اما در رابطه با سه دسترسی دیگر، همچنان نکات مبهمی وجود دارد که زومیت برای شفاف‌سازی بیشتر آن نسبت به تماس با کارشناسان اسنپ و گفت‌و‌گو در این خصوص اقدام کرد که در ادامه می‌توانید پاسخ رسمی این سرویس را مطالعه کنید.

زومیت: اپلیکیشن اسنپ در حال حاضر هنگام نصب، چندین دسترسی را از کاربران گوشی‌های هوشمند طلب می‌کند. مهم‌ترین دسترسی مورد نیاز که برای استفاده از سرویس اسنپ مورد نیاز است، مکان‌یابی (Location) است که به وسیله‌ی آن کاربر و راننده‌ی قادر به یافتن مکان یکدیگر خواهند بود. اما دو دسترسی دیگر اپلیکیشن که به طور پیش‌فرض فعال بوده و مورد انتقاد و نگرانی برخی کاربران قرار گرفته‌اند، عبارت هستند از دسترسی به مخاطبین (Contacts) و برقراری تماس‌های صوتی (Phone).

اما اپلیکیشن اسنپ برای فعالیت خود چه نیازی به دسترسی به مخاطبین و بررسی آن‌ها دارد؟ بسیاری از کاربران در حال حاضر مخاطبین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان و ایمیل خود را نیز با اپلیکیشن مخاطبین گوشی همگام‌سازی می‌کنند؛ بدین ترتیب اسنپ با دسترسی به این بخش، به تمامی اطلاعات مخاطبین کاربران اعم از نمونه‌های عادی گوشی و همچنین پیام‌رسان‌ها دسترسی خواهد داشت در حالی که این اجازه‌ی دسترسی عموما توسط اپلیکیشن‌ها پیام‌رسان مورد نیاز است. سرویس اسنپ برای فعالیت خود چه احتیاجی به آن دارد؟

اسنپ: توضیحاتی که در بخش اول در مورد «دسترسی به مخاطبین و بررسی آن‌ها» و «دسترسی به تمامی اطلاعات مخاطبین کاربران اعم از نمونه‌های عادی گوشی و همچنین پیام‌رسان‌ها» آمده اشتباه است. اسنپ صرفا از اکانت‌منیجر استفاده می‌کند تا حساب کاربری‌ را که مسافر می‌سازد در دستگاهش ذخیره کند و به هیچ عنوان به «اطلاعات مخاطبین کاربران» دسترسی ندارد.

اندروید در گروه دسترسی مخاطبین (Contacts) دسترسی‌های ذیل را قرار داده است:

 • READ_CONTACTS
 • WRITE_CONTACTS
 • GET_ACCOUNTS

از بین این سه دسترسی، اسنپ تنها دسترسی GET_ACCOUNTS را از کاربران مسافر خود می‌گیرد. از این دسترسی نیز برای ذخیره‌ی استاندارد اطلاعات حساب اسنپ در گوشی مسافر استفاده می‌شود.

جدای از غلط بودن صورت سوال، باید در توضیح دسترسی GET_ACCOUNTS بگوییم که ما از «Login with Google» استفاده می‌کنیم؛ بنابراین برای اینکه کاربر بتواند با حساب کاربری گوگل خود وارد اپلیکیشن اسنپ شود و وقتی روی یوزر‌نیم خود می‌زند بتوانیم ایمیلش را پیشنهاد دهیم نیاز به این دسترسی داریم. این دسترسی در اندروید جزو گروه دسترسی مخاطبین (Contacts) محسوب می‌شود. اینکه چرا این دسترسی در گروه دسترسی مخاطبین قرار گرفته است به تصمیمات اندروید مربوط می‌شود. ولی برای ما هیچ کاربرد دیگری ندارد.

زومیت: با این‌که اجازه‌ی دسترسی برای ایجاد تماس بدون دخالت کاربر بخشی از اپلیکیشن اسنپ است، اما امکان ایجاد تماس یا اجرای کد USSD بدون دخالت کاربر، منجر به نگرانی کاربران این سرویس شده است. اسنپ برای رفع این نگرانی چه پاسخ یا تدبیری در نظر دارد؟

اسنپ: اندروید در گروه دسترسی فون (PHONE) دسترسی‌های ذیل را قرار داده است:

 • READ_PHONE_STATE
 • READ_PHONE_NUMBERS
 • CALL_PHONE
 • ANSWER_PHONE_CALLS
 • READ_CALL_LOG
 • WRITE_CALL_LOG
 • ADD_VOICEMAIL
 • USE_SIP PROCESS_OUTGOING_CALLS

اپلیکیشن اندروید مسافر اسنپ از بین تمامی دسترسی‌های فوق تنها دسترسی CALL_PHONE را استفاده می‌کند. بارها تاکید کرده‌ایم که اسنپ دسترسی‌های خواندن شماره تلفن، پاسخ‌دادن به تماس‌های ورودی، خواندن تاریخچه تماس و تغییر دادن تاریخچه تماس را از مسافران خود نمی‌گیرد. دسترسی به فون برای انجام عملیات شارژ حساب کاربری از طریق کد USSD گرفته می‌شود. اگر اسنپ بخواهد از دسترسی فون استفاده دیگری بکند روی تاریخچه تماس کاربر ثبت می‌شود (لاگ می‌اندازد). دسترسی فون به طور پیش‌فرض فعال است، ولی کاربر می‌تواند آن را غیرفعال کند. با غیرفعال کردن این دسترسی تنها پرداخت USSD کمی سخت‌تر می‌شود و باید کد دستوری مورد نظر را کپی و سپس در قسمت تماس گوشی پیست کرد.

در پایان لازم به ذکر است که نسخه‌ی فعلی اپلیکیشن مسافر اسنپ ۳.۳.۹ است و در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ با انتشار نسخه ۳.۳.۳ دسترسی STORAGE حذف شده است و از آن زمان تا کنون اسنپ در اپلیکیشن مسافران خود فقط سه دسترسی PHONE ،LOCATION و CONTACTS را می‌گیرد.لینک منبع

مطلب پاسخ اسنپ به ابهامات پیرامون میزان دسترسی‌های اپلیکیشن این سرویس در گوشی‌های هوشمند در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :پاسخ اسنپ به ابهامات پیرامون میزان دسترسی‌های اپلیکیشن این سرویس در گوشی‌های هوشمند
http://mofidestan.ir/%d9%be%d8%a7%d8%b3%d8%ae-%d8%a7%d8%b3%d9%86%d9%be-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d8%a8%d9%87%d8%a7%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d9%be%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%85%db%8c%d8%b2%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b3%d8%aa/

آخرین ویرایش: - -

دستگیری 2 شکارچی غیرمجاز در تالاب گمیشان

نویسنده : نویسنده دوشنبه 6 آذر 1396 07:04 ب.ظ  •   


علی بیانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این متخلفان که با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت تندرو وارد مناطق شکار و صید ممنوع تالاب گمیشان شده بودند، با تلاش محیط بانان دستگیر شدند.
به گفته وی پرندگان شکار شده شامل دو قطعه مرغابی و یک قطعه غاز پیشانی سفید کوچک از گونه های حمایت شده و در معرض خطر انقراض در جهان است.
بیانی گفت: دو قطار فشنگ (حمایل حمل فشنگ ) و یک دستگاه موتورسیکلت تریل نیز از متخلفان کشف و متخلفان به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
به گزارش ایرنا و به استناد نامه صادر شده از سوی سازمان دامپزشکی کشور مبنی بر ممنوعیت شکار پرندگان مهاجر به منظور جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، شکار پرندگان در همه استان ها ممنوع شده است.
بیماری آنفلوانزای پرندگان HPAI) Highly Pathogenic Avian Influenza) به وسیله ویروس آنفلوانزای A تیپ H5 N1 و H7 و احتمالا سایر موارد در جمعیت حیوانات بخصوص ماکیان ایجاد می شود و می‌تواند به انسان منتقل شود.
این ویروس انسان را آلوده کرده و موجب بیماری شدید با میزان مرگ بالا می شود و حتی این توانایی را دارد که خود را با انسان تطبیق داده و به عنوان یک عامل بالقوه بیماریزا برای انسان مطرح شود و یا با سایر ویروس های آنفلوانزای انسانی ترکیب شده و موجب پدیدار شدن یک عامل بیماریزای جدید ‌شود.
گمیشان در شمال غرب گلستان واقع است، تالاب بین المللی گمیشان در حوزه این شهرستان قرار دارد و آبگیر گسترده ای با نیزارهای انبوه است که پرندگان زیادی در سطح بیش از 20 هزار هکتار آن زیست می کنند.
7333/1860
خبرنگار: علی قاسمی ** انتشار دهنده: تاج محمد شیریلینک منبع

مطلب دستگیری 2 شکارچی غیرمجاز در تالاب گمیشان در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :دستگیری 2 شکارچی غیرمجاز در تالاب گمیشان
http://mofidestan.ir/%d8%af%d8%b3%d8%aa%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-2-%d8%b4%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%86%db%8c-%d8%ba%db%8c%d8%b1%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%a8-%da%af%d9%85%db%8c%d8%b4%d8%a7/

آخرین ویرایش: - -


 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو