توصیه‌های گران‌بهای کسب‌وکار از راکفلر، فرانکلین و چهار شخصیت بزرگ دیگر

نویسنده : نویسنده شنبه 21 مهر 1397 02:54 ق.ظ  •   


افراد سرشناسی همچون بنجامین و فرانکلین و راکفلر، به‌واسطه‌ی برخی عادات و فعالیت‌های خودشان در تاریخ امریکا ماندگار شده‌اند. آنها برای مردمان امروز چه پیامی دارند؟

در سال ۲۰۱۵، الکساندر همیلتون از جهت پیشرفت در کار خود و پیش بردن آن به‌طرزی مطلوب در مجموعه‌ی Musical Hamilton مورد تحسین و توجه قرار گرفت. وی به‌عنوان فردی شناخته می‌شد که سخت‌تر کار می‌کند، هوش و درایت بیشتری دارد و اینکه کارش را با اتکا به‌خود آغاز کرده است.

در مجموعه‌ی Saturday Night Live و در یکی از قسمت‌های سال ۲۰۱۶ آن، بنجامین فرانکلین به‌عنوان یک مهمان داستانی در اولین جشن شکرگزاری حاضر می‌شود. در مجموعه‌ی کمدی Set It Up که توسط شرکت نتفلیکس ساخته شده، یکی از شخصیت‌های داستان، دارایی‌های مالی خود را در یک رستوران فوق‌العاده ارزیابی می‌کند و این جمله را بر زبان می‌آورد: «من راکفلر نیستم.»

مسلما دلیل خاصی دارد که این افراد قوی تاریخی، صدها سال بعد از عصر خودشان نیز در تئاتر، تلویزیون و فیلم‌ها به طور مرتب مورد توجه واقع می شوند: هنگامی که صحبت از ثروت، بشردوستی و کسب‌و‌کار به میان می‌آید، این افراد جایگاهی افسانه‌ای پیدا می‌کنند. فرقی نمی‌کند که مدیر ارشد یک شرکت و به‌دنبال توصیه‌ای از بزرگان، یا یک کارآفرین و برای اولین بار به‌دنبال انگیزه و الهام در کارتان باشید؛ در اینجا ۶ شخصیت بزرگ و برخی از بهترین توصیه‌های آنها در دنیای کسب‌وکار را مرور می‌کنیم.

الکساندر همیلتون

او در نامه‌ای در سال ۱۷۶۹ می‌نویسد:

جاه‌طلبی من زیاد است؛ از همین رو من تملق یا حرکت‌های یک فروشنده یا فردی مشابه آن را در قبال دارایی و موقعیت خودم حقیر می‌شمارم. من برای بالا بردن جایگاه خود، مشتاقانه دوست دارم جان خودم را در معرض خطر قرار دهم؛ اما شخصیتم را نه، و در این زمینه آماده شدن برای آینده را همواره مد نظر دارم.

همیلتون در جزیره‌ای در کارائیب و در خانواده‌ای فقیر به دنیا آمده و این نامه را در سن ۱۲ سالگی نوشته و درمورد خود و حرفه‌اش رویاهای بزرگتری را در سر پرورانده است. در ۱۷ سالگی و در هنگامی که طوفان خانه‌ی او را ویران کرد (پس از این اتفاق به‌عنوان یک کارمند جزء مشغول به کار شد) گزارشی از فاجعه را در روزنامه‌ی محلی نوشت.

بازرگانان محلی مهارت وی را دریافتند و برای فرستادن او به آمریكای شمالی به‌منظور تحصیل جمع شدند. همیلتون یک پدر بنیانگذار و قهرمان سیستم اقتصادی ایالات متحده است؛ اما همه‌ی اینها با رویاهای بزرگ و عزم بی‌مانند او آغاز شد. همیلتون دوست داشت به‌عنوان پدر بنیانگذار و یک قهرمان در سیستم اقتصادی امریکا شناخته شود و راه خود را با همین هدف ادامه می‌داد. او همواره خود را در حال آماده‌سازی برای آینده می‌دید و این نوع استدلال در همه‌ی عرصه‌های سرمایه گذاری و تجارت بسیار ارزشمند است.

الکساندر همیلتون

بنجامین فرانکلین

بنجامین فرانکلین در زندگینامه‌ی خود در سال ۱۷۸۹ می‌نویسد:

تنها عادتی که آن را همیشه حفظ کرده‌ام، استفاده از جملات و تعابیر معتدل در بیان نظراتم بوده است. وقتی وارد موضوعی می‌شدم که احتمال به‌وجود آمدن مشاجره و اختلاف نظر در آن بود، از کلماتی همچون «مطمئنا» و «بدون شک» یا هر چیز دیگری شبیه این که جنبه‌ی مطلق بودن و قطعی بودن آن دیدگاه را تقویت کند، استفاده نمی‌کردم.

بلکه به‌جای آنها از عباراتی مثل «برداشت یا درک من این است که فلان موضوع می‌تواند چنین باشد»، «به نظر من» یا «من به این دلیل و به آن برهان چنین فکر می‌کنم» یا « تصور می‌کنم که چنین باشد» یا «اگر اشتباه نکرده باشم چنین است» بهره می‌بردم. باورم این است که چنین عادتی برای من بسیار مفید و سودبخش بود.

فرانکلین، یکی از پدران بنیان‌گذار کشور امریکا و نویسنده‌ی کتاب «راه به‌سوی ثروت»، مخترع سرشناسی هم بود و از همین رو او به‌طور گسترده به‌عنوان پدر الکتریسیته نیز شناخته می‌شود. وی بیشتر موفقیت خود را مرهون این واقعیت می‌داند که همیشه یک خواننده‌ی پراشتیاق بوده است. وی نیاز و میل خود به دانستن را اغلب با کتاب‌های جدیدی که در اواخر شب مطالعه می‌کرده، سیراب می‌کرده است.

فرانکلین همچنین عاشق بحث بود و به‌همین دلیل عادت کرده بود که هرگز از واژه‌های مطلق‌گرایانه استفاده نکند؛ مگر در مواقعی که موضوع مورد بحث او از نظر علمی هم مطلقا درست بوده باشد.

بنجامین فرانکلین

همانطور که گفتیم او از الفاظی با بار مطلق‌گرایانه‌ی کمتر و گرایش بیشتر به میانه‌روی برای بیان نظرات خود بهره می‌برده است. به‌باور فرانکلین، مهم است که به چنین شیوه‌ای صحبت کنیم. در غیر این صورت، اگر با ادبیات مطلق‌گرایانه صحبت کنید و چیزی را اشتباه بگویید، احتمالا دیگران از یادآوری یا تصحیح اشتباه شما خودداری خواهند کرد و این یک معنی دارد: متوجه اشتباه خودتان نمی‌شوید و آن را یاد نخواهید گرفت.

این ذهنیت زبانی برای هر شخص برجسته‌ای در دنیای کسب‌وکار، به‌ویژه در جلسات، بیانیه‌ها و مصاحبه‌ها حیاتی است. سخن گفتن با احتیاط و میانه‌روی یکی از نشانه‌های اشراف فرد و وسعت اطلاعات او است، زیرا موارد کمی در زندگی واقعا حقیقت دارند.

اندرو کارنگی

اندرو کارنگی در سال ۱۸۸۹ نوشته است:

ما هزاران نفر از کارگران را در کارخانه و در معدن گرد هم آورده‌ایم؛ از افرادی که کارفرمایان هیچ شناختی از آنها ندارند تا کارگرانی که به‌خوبی شناخته شده هستند. تمام مراودات بین آنها در نهایت پایان می‌یابد. اختلافات طبقاتی عمیقی در این شرایط به‌وجود می‌آیند؛ به‌طور معمول، عدم شناخت متقابل منجر به عدم اطمینان متقابل می‌شود.

هر طبقه‌ای عاری از هرگونه همدردی با افراد دیگر طبقات و برای مرتبط دانستن هر پدیده‌ی ناامیدکننده یا بی‌اعتباری با آن طبقه مستعد می‌شود و اغلب بین کارفرما و کارمند، بین سرمایه‌ و نیروی کار و بین غنی و فقیر اصطکاک و تنش به‌وجود می‌آید.

اندرو کارنگی

کارنگی در کتاب انجیل ثروت توضیح می‌دهد که چرا او بخش عظیمی از درآمد خود را (حدود ۳۵۰ میلیون دلار در سال ۱۸۸۹ دلار) به دانشگاه ها، کتابخانه‌ها و دیگر سازمان‌ها اهدا کرده است. اما کارنگی، مرد پرنفوذ عرصه‌ی تجارت فولاد، رهبر کسب‌وکار و یک انسان نیکوکار در این کتاب به بررسی نیمه‌ی خالی لیوان سرمایه داری می پردازد.

با اینکه کارنگی بر این باور خود پافشاری می‌کند که مزایای رقابت بیشتر از جنبه‌های منفی آن است؛ ولی می پذیرد که قطع ارتباط بین کارفرمایان و کارکنان و همینطور اختلاف بین طبقه‌ی ثروتمند و کارگر موضوعی است که باید به آن توجه شود. هر مدیر اجرایی موفقی باید به این موضوع دقت کند و برای کارمندان و مشتریان کسب‌وکار خودش در دسترس باشد.

جان دی. راکفلر

جان دی. راکفلر در کتاب سال ۱۹۰۹ خود نوشته است:

انتقاد حساب‌شده، هوشمندانه و منصفانه همیشه ارزشمند است و همه‌ی کسانی که خواهان پیشرفت هستند، باید از آن استقبال کنند. من تا به حال با انتقادات ناگوار و منفی هم روبرو شده‌ام. اما واقعا می توانم بگویم که آن انتقادها نه من را ناراحت کرده و نه اینکه احساس بدی در قبال فرد مطرح‌کننده برای من به‌وجود آورده است.

از طرفی هم اگر بخواهم صریح باشم، ترجیح می‌دهم مورد نقد افراد باوجدان و وظیفه‌شناس قرار بگیرم. مهم نیست که بدبین‌ها تا چه اندازه سروصدا کنند! ما می‌دانیم که جهان به‌طور پیوسته و به‌سرعت در حال پیشرفت است و این مورد خوبی است که ما باید در لحظات افسردگی و تحقیر خودمان به یاد داشته باشیم.

راکفلر یک تاجر سرشناس و قدرتمند نفتی بود. وی تاجری برجسته و مردی نیکوکار بود. او به‌عنوان یکی از ثروتمندترین مردان تاریخ شناخته می‌شود و اولین میلیاردر آمریکا نیز بوده است. دارایی کلی او در سال ۱۹۱۸ میلادی به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار بود؛ اما این مبلغ در سال ۲۰۱۷ معادل با حدود ۲۱ میلیارد دلار خواهد بود. با این حال وقتی این مرد در حال ساخت شرکت افسانه‌ای خود Standard Oil بود، درمورد انتقادهای ناظران نگرانی به خود راه نمی‌داده است.

 جان دی. راکفلر

او انتقادهای سنجیده را مورد توجه قرار می‌داده و از آنها برای تقویت خود در مسیر رسیدن به اهدافش بهره می‌برده است؛ ولی هیچ وقت هم اجازه نمی‌داده است که انتقادهای غیرسازنده یا نسنجیده، انرژی و انگیزه‌اش را از بین ببرد. هر رهبری در دنیای کسب‌وکار باید به‌خوبی به این شیوه توجه و به آن عمل کند. آنها باید همه‌ی انتقادها را بشنوند؛ اما اجازه ندهند که برخی نظرات موجب انحراف شرکت و کسب‌وکار از مسیر درست خود شود.

مادام سی. جی. واکر

خانم C.J. Walker در سخنرانی خود در سال ۱۹۱۲ گفت:

من زنی هستم که از مزارع پنبه‌ی جنوب به اینجا آمده است. من از آنجا به بخش شستشوی ظروف رفتم. سپس به آشپزخانه و بخش پخت غذا ارتقا یافتم و از آنجا بود که وارد کسب‌وکار تولید کالاهای مربوط به موی سر و زیبایی شدم. من کارخانه‌ی خودم را در زمین خودم ساختم.

واکر نخستین میلیونر خودساخته‌ی زن در ایالات متحده به حساب می‌آید. او ثروتش را به‌واسطه‌ی راه‌اندازی موفقیت آمیز خطوط تولید محصولات مراقبت از مو و ایجاد بازار برای این محصولات در میان زنان سیاه‌پوست به دست آورد. سیستم مراقبت مویی که او توسعه داد (که ترکیبی از لوسیون‌ها و استفاده از شانه‌های فلزی بود) بعدها به‌عنوان سیستم واکر شناخته شدند.

سی. جی. واکر

استعداد خاص او در ارتقای خودش باعث شد تا هم وفاداری مشتریان و هم وفاداری هزاران نفر از فروشندگان نسبت به او تثبیت شده و ادامه یابد. اما گذشته‌ی واکر باعث شده بود تا وی در قیاس با هم‌ترازان خود مجبور به تلاش بیشتری باشد. پدر و مادر واکر برده‌های به‌تازگی‌ آزادشده‌ای بودند که واکر نخستین فرزند آزاد آنها محسوب می‌شد. او کل فعالیت خود را با تنها ۱.۵ دلار سرمایه آغاز کرده است. وی در همان سخنرانی اشاره کرده است:

دختران و زنان هم‌تبار ما نباید از به عهده گرفتن مسئولیت کسب‌وکار و تلاش برای پیشرد آن ترسی داشته باشند. و با بردباری و حوصله، فعالیت اقتصادی نزدیک، تلاش بی‌وقفه و حضور نزدیک در دنیای کسب‌وکار، بتوانند از شماری از فرصت‌های تجاری که همواره در دسترسشان قرار دارد، استفاده کنند.

هنری فورد

هنری فورد در کتاب خود در سال ۱۹۹۲ می‌نویسد:

قدرت و ماشین‌آلات، پول و کالا تنها زمانی سودمند هستند که زندگی آزاد ما را مختل نکنند. آنها وسیله‌هایی برای رسیدن به یک هدف هستند. به‌عنوان مثال من ماشین‌های فورد را به‌عنوان ماشین‌های صرف در نظر نمی‌آورم. اگر چنین بود، دوست داشتم کار دیگری انجام دهم.

من این خودروها را به‌عنوان مدرک مشخصی از کارکرد درست یک نظریه‌ی کسب‌وکار در نظر می‌گیرم و امیدوارم که این موضوع چیزی فراتر از یک نظریه‌ی کسب‌و‌کار باشد؛ نظریه‌ای که به‌دنبال تبدیل این جهان به جایی بهتر برای زندگی است.

هنری فورد

فورد یکی از مشهورترین و موفق‌ترین مردان عرصه‌ی کسب‌وکار در تاریخ است. او نوآور تولید انبوه و بنیانگذار شرکت فورد موتور بود. خودروی مدل T فورد به‌عنوان نخستین خودرویی در نظر گرفته می‌شود که آغازگر ورود خودروهای مقرون به صرفه و اقتصادی برای خریداران عادی بوده است. بین سال‌های ۱۹۰۸ تا ۱۹۲۷ حدود ۱۵ میلیون دستگاه از این خودرو فروخته شده است.

مقاله‌های مرتبط:

در حالی که فورد از ثروت قابل توجهی برخوردار بود و دارایی ۱۰۰ میلیون دلاری او معادل با ۱.۸ میلیارد دلار زمان حال است، وی دائما تاکید داشت که این پول باید وسیله‌ای برای آزادی و رهایی بشر باشد و اگر غیر از این باشد هیچ ارزشی ندارد. او به‌طور کلی درمورد کسب‌وکار و تجارت هم چنین حسی داشت. هر گونه سرمایه گذاری باید در نهایت برای تبدیل جهان به جای بهتری برای زندگی تلاش کند. وجود این ارزش ذهنی می‌تواند در تشویق و تهییج موفقیت بلند مدت هر رهبر کسب‌وکاری مفید باشد.لینک منبعآخرین ویرایش: - -

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

نویسنده : نویسنده جمعه 13 مهر 1397 01:07 ق.ظ  •   


چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

در اینبخش بشما می آموزیم کـه چگونه بهترین قهوه ترک را در خانه خودتان و روی گاز آماده کنید. تهیه قهوه ترک کار سختی نیست و اکثر فروشگاه ها و سوپرمارکت ها انواع مارک های این قهوه پرطرفدار را عرضه می‌کنند اما تهیه این قهوه نیازمند تجربه و دانستن فوت و فن های آماده سازی آن اسـت، در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید تا بهترین طرز تهیه قهوه ترک رابه شـما بگوییم.

قهوه ترک طعم و عطری عالی دارد بهمین خاطر محبوب تعداد زیادی از مردم اسـت. این نوع قهوه در قابلمه‌ های کوچکی بنام ایبریک کـه شبیه شیرجوش اسـت روی حرارت مستقیم آتش تهیه می شود. شکر در طول دم کشیدن قهوه بـه آن افزوده می‌ شود نه پس ازآن.

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

بهمین خاطر نیازی نیست هنگام سرو قهوه ترک قاشق چایخوری کنار فنجان قرار دهید. شیر یا خامه هم هرگز بـه قهوه ترک اضافه نمیشود. قهوه ترک اصل در فنجان‌ های کوچک سرو می شود و بعضی از افراد پس از نوشیدن آن با ته‌ ماندۀ قهوه فال می گیرند. مواد لازم:

= 1 فنجان آب سرد «سرد بودن آب مهم اسـت»

= 1 قاشق غذاخوری پودر قهوۀ آسیاب شده

= 1/8 قاشق چایخوری پودر هل

= شکر: اختیاری

طرز تهیه قهوه ترک

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

آب و شکر را در ایبریک «یا شیرجوش» باهم مخلوط کنید و روی حرارت بگذارید تا بجوشد.

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

سپس از روی حرارت بردارید و قهوه و هل را اضافه کنید.

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

دوباره آنرا روی حرارت بگذارید تا بجوشد. بـه محض این کـه روی قهوه کف کرد آنرا از روی حرارت بردارید.

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

اگر قهوه سرد شد دوباره آنرا روی حرارت بگذارید ومنتشر بمانید تا کف کند. سپس درفنجان بریزید و سرو کنید.

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

پس از ریختن قهوه درون فنجان چند دقیقه صبر کنید تا پودر قهوه نشست کند وسپس آنرا بنوشید.

ترفندهای تهیه قهوه ترک

قهوه ترک حتماً باید کف داشته باشد. برای این منظور بهتر اسـت پودر قهوه عربی بخرید. یا دانه قهوه راخریداری کرده و از فروشنده بخواهید طوری آنرا آسیاب کند کـه کاملا پودر شود.

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

هرگز بعد از ریختن قهوه ترک درفنجان آنرا هم نزنید زیرا کف روی آن از بین میرود. آبی کـه قرار اسـت قهوه رابا آن درست کنید باید حتماً سرد باشد.


و در ادامه کاربردهای جالب غیر خوراکی قهوه و پودر قهوه

اگر ازآن دسته کسانی هستید کـه نمی‌توانند روز خودرا بدون نوشیدن قهوه بـه شب برسانندحتما از فواید نوشیدنی خوشطعم قهوه باخبر هستید. اما این مادۀ دوست داشتنی واعجاب انگیز کاربردهای دیگری هم دارد.

قهوه رفع بوی نامطبوع یخچال

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

اگر یخچال تان بوی نامطبوع مواد غذایی رابه خود گرفته کاسه ای را از پودر تازه و استفاده نشدۀ قهوه پر کنید و آن رابه مدت 1 تا 2 روز دریخچال بگذارید. قهوه بوهای نامطبوع رابه خود جذب میکند و بـه این ترتیب با هر بار باز کردن یخچال از بوی قهوه لذت خواهید برد.

قهوه و کاهش سلولیت بدن

کرم های مخصوص رفع سلولیت هزینه بر هستند و ممکن اسـت نتیجۀ مطلوب را نداشته باشند. اما عنصر اصلی این کرم ها وقهوه یک چیز مشترک اسـت و آن چیزی نیست جز کافئین – کافئین سوخت و سازچربی بدن را التیام می بخشد و بـه کاهش این تجمعات چربی در زیر پوست کمک می‌کند.

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

برای این منظور مقداری پودر گرم و استفاده شدۀ قهوه رابا روغن نارگیل مخلوط کنید و آن رابا حرکات دوار روی پوست خود مالش دهید سپس پوست خودرا با آب بشویید.

قهوه و درخشان کردن موها

استفاده از قهوه شیوه ای طبیعی برای حفظ درخشش موها اسـت. یک قوری قهوه را دم کنید اجازه دهید تا خنک شود وسپس آن رابه مدت حداقل 20 دقیقه روی مو های خشک و تمیز خود قرار دهید.

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

درنهایت موهایتان رابا آب بشوییداین کار را هفته ای 1 بار انجام دهید تا بدون صرف هزینه های بسیار موهایی زیبا داشته باشید.

قهوه و لایه برداری پوست

قهوه نه تنها برای موها مفید اسـت بلکه می‌تواند بـه داشتن پوستی زیبا کمک کند. همان ویژگی هایی کـه بـه کاهش سلولیت بدن کمک میکند درلطافت و سفتی پوست هم مؤثر اسـت. بافت پودر قهوه بـه از بین رفتن سلول های مردۀ پوست کمک می‌کند.

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

یک قاشق غذا خوری پودر قهوه رابا نصف قاشق روغن زیتون ترکیب کنید ویک قطره اسانس گیاهی مورد علاقتان را هم بـه آن اضافه کنید تا بوی خوشی داشته باشد. اسکراب خانگی شـما آماده اسـت.

قهوه و رفع بوی بد دست ها

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

شاید تا بحال تجربۀ آنرا داشته اید کـه بعد از خرد کردن سیر بارها شستن دستها هم تاثیری در از بین رفتن بوی آن ندارد. برای رفع بوی دستها مشتی پودر قهوۀ استفاده شده رابه دستها مالش دهید وسپس آن رابا آب گرم بشویید.

قهوه و ساخت کود

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

تعداد زیادی از باغبان ها از پودر قهوۀ استفاده شده برای کود گیاهان استفاده میکنند. پودر قهوه حاوی مواد مفیدی مثل فسفر، پتاسیم، منیزیم و مس اسـت و بعد از تجزیه شدن در خاک نیتروژن آزاد میکند.

قهوه و ساخت رنگ طبیعی

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

بدلیل وجود رنگدانه های طبیعی در قهوه می‌توان ازآن برای رنگ کردن پارچه کاغذ و تخم مرغ استفاده کرد.تنها کافی اسـت قهوۀ دم کرده و غلیظ رابا قلم روی سطح مورد نظرتان بکشید یا پارچه را در مقداری قهوۀ داغ بخوابانید.

قهوه و تمیز کردن شومینه

اگر برای شومینه از چوب طبیعی استفاده می‌کنید میدانید کـه تمیز کردن خاکستر آن دشواری زیادی دارد وخیلی زود طوفانی از گرد و غبار فضا را میگیرد.اما قهوه میتواند بـه حل این مساله کمک کند.

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

وقتی خاکستر باقی مانده سرد شد مقداری پودر مرطوب قهوه را روی خاکسترها بپاشید وقبل از خارج کردن خاکسترها اجازه دهید پودر قهوه 15 دقیقه روی آن بماند. پودر قهوه بـه خاکسترها می چسبد و باعث می شود گرد وغبار کمتری بـه وجود بیاید.

قهوه و دفع مورچه ها

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

بوی قهوه مورچه ها را از خانۀ شـما دور می‌کند. تنها کافی اسـت مقداری پودر استفاده شده وخشک قهوه را در محل معاشرت مورچه ها در خانه بپاشید. اگر با تپه های بزرگ مورچه ای درگیر هستید یک قوری قهوۀ دم کرده را روی تپه بریزید.

قهوه و دور کردن گربه ها از باغچه

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

اگر می‌خواهید گربه ها را از گل های باغچه تان دور کنید با پاشیدن مقداری پودر قهوه روی خاک بـه گربه ها می فهمانید کـه بـه آنجا تعلق ندارند.

قهوه و کمک به رشد گیاهان

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

قهوه برای گیاهانی کـه شیفتۀ اسیدها هستند بـه ویژه گیاه آزالیا و گل 100 تومانی مفید اسـت واگر پودر قهوۀ استفاده شده را دراطراف ریشه های آنها بریزید رشد بیشتری خواهند داشت. علاوه بر این می‌توانید باقیماندۀ قهوه را رقیق کنید و آنرا مستقیما درگلدان گیاه تان بریزید.

قهوه و دور کردن کک ها

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

برای دور کردن کک های روی بدن حیوانات خانگی کافی اسـت بعد ازحمام کردن حیوان خانگی تان مقداری پودر قهوۀ استفاده شده ومرطوب را روی مو های حیوان مالش دهید وبدون استفاده از مواد شیمیایی گرانقیمت کک ها را دفع کنید.

قهوه و پوشاندن خراش های وسایل چوبی

چگونه بهترین قهوه ترک را آماده کنیم؟ | فوت و فن تهیه قهوه ترک

برای پوشاندن خراش های ناخوشایند روی وسایل چوبی کافی اسـت مقداری قهوۀ فوری رابا آب داغ مرطوب و تبدیل بـه خمیر کنید و آنرا روی محل خراش ها بکشید.لینک منبعآخرین ویرایش: - -


 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic